Finále KPD mladšího žactva 13.9.2020 v Berouně

Lenka Zatylnyjová • 14 Září 2020

Finále krajských přeborů družstev mladšího žactva v Berouně

 

Je tady neděle 13.9.2020 a v 8 hod vyráží od líbeznické ZŠ autobus plný atletů odhodlaných poprat se v družstvech dívek a chlapců o medailové příčky v rámci celého Středočeského kraje. Tento závod je vyvrcholením jejich úsilí a pilné práce po celou jarní a letní sezónu. 

 

Počasí v den závodu je jako stvořené pro finálová klání našich mladších žákyň a žáků.

Na organizátory v Berouně je spolehnutí, takže se přesně v 10 hod závody rozjíždějí přesně podle plánu. 

 

Žákyně začínají během na 60 m překážek a hned jsme svědky krásného 5. místa Káji Štruplové a prvními 6 body pro družstvo dívek. Zároveň probíhá skok daleký, kde Adélka Baumrukrová postupuje do finále, kde si skočí pro 3. místo a bere 8 bodů. Ve vrhu koulí  máme Anežku Leštinovou ve finále na 5. místě s 6 body a 2 bodíky přidává také Lucka Rambousková, které finále uniklo o 10 cm.

 

Zároveň probíhá skok do výšky chlapců, kde 2 skokani bojují ze všech sil. Nakonec Kuba Strnad obsadil 3. místo s osobním rekordem 152 cm a Kryštof Špicl 5. místo, oba také s bodovým ohodnocením. Další naši 2 bojovníci (v žactvu služebně nejmladší) hází kriketem a nevedou si vůbec špatně. Na řadu přichází hod kriketem u dívek, kde Barča Kmeťová získává skvělé 4. místo a dalších 7 bodů pro dívky, dvěma body přispívá také Kristýna Kalíšková. A jedeme dál!

 

Běží se delší běh na 1000 m, kde máme také favorita Tomáše Ponerta, který si v rozběhu s chlapci až o 2 roky staršími vybojoval zasloužené 4. místo a další body. Kuba Strnad dosáhl skvělého vítězství ve skoku dálky s výkonem 518 cm. Další body v dálce přidali i Kryštof Špicl, Dan Šarvaš a Fanda Chytil a ani náš nováček v žactvu Maty Červenka si vedl ve skoku báječně.

 

V běhu na 60 m máme v A finále hned 2 favoritky – Sophie Pischnothová si bleskovou rychlostí dolétla pro 1. místo a Lenka Veselá pro krásné 5. místo. Po menším odpočinku se naše holky popraly o umístění v běhu na 150 m, kde si Sophie Pischnothová opět doběhla pro 1. místo, Adélka Baumrukrová místo 3., Lenka Veselá pro 9. místo a Klárka Brodká pro 10. místo a celkově tak nasbíraly 22 bodů. U kluků si na stejnou vzdálenost doběhl Dan Šarvaš pro bodované 6. místo.

 

A běžecká zápolení končí závěrečnými štafetami. Naše štafeta A ve složení Sophie, Adélka, Kája a Lenka dovršila v štafetě 4 x 300 m své dnešní téměř nepřekonatelné výkony a dobíhá si pro 1. místo s náskokem nejméně 70 m. K našemu velkému překvapení ale zabodovala i naše druhá štafeta B ve složení Klárka, Jana, Bára a Lucka a svým 7. místem přidala 4 body. I kluci předvedli, že jsou v běhu velmi dobří a ve složení Kryštof, Fanda, Kuba a Dan získali úžasné 2. místo!

 

Po doběhu poslední štafety následuje na stadionu neuvěřitelné ticho, protože se blíží spočítání všech výsledků a vyhodnocení vítězů.

 

A přichází vyhlášení dívek, kde se naše mladší žákyně vyšplhaly až na úžasné 2. místo z celkových 10 družstev!

Družstvo našich chlapců mělo v této krajské soutěži velký handicap, a to počet závodníků. Měli jsme pouze 8 závodníků z možných 15 členů družstva.:-(. Přesto součtem bodů získali nádherné 5. místo z 9 družstev!

 

Velká gratulace našim atletům! A velké poděkování patří našemu hlavnímu trenérovi Tomášovi Pšeničkovi i ostatním trenérům žactva za veškeré úsilí dostat děti do tak skvělé formy!

 

Celkové výsledky

https://online.atletika.cz/vysledky/44818