Oddílová pravidla

Lenka Zatylnyjová • 11 Listopad 2018

Doporučení a rady pro rodiče a atlety

1) Každý rodič sleduje veškeré informace na webu http://www.atletika-libeznice.cz/ či informace zaslané emailem nebo zprávou přes WhatsApp a to včetně příloh. Kontakty, platby-vše naleznete také na těchto stránkách

2) Volat trenérovi pouze v případě důležitého dotazu, který se v rozeslaných a vyvěšených informacích nevyskytuje. K případným konzultacím je trenér k dispozici 15 minut před tréninkem, popř. ihned po skončení tréninku.

3) Omluva neúčasti na tréninku – formou e-mailu- atletika.libeznice@gmail.com nebo  formou sms/WApp zprávy. Minipřípravka a přípravka - Petra R. - 777 011 114  a žactvo Andrea P.- 732 165 731.

4) Prosíme o včasný příchod dítěte na trénink, tak aby se děti v klidu mohly převléknout, odskočit na toaletu, napít se a abychom s tréninkem začali včas a společně. Kvalitní rozcvičení je důležité, a to zejména v zimních měsících (Prevence zranění svalů, které se dlouho léčí).

5) Atleti-děti nemluví na tréninku vulgárně, neposmívají se ostatním, fyzicky se nenapadají ani jinak nezesměšňují a neubližují si. Při opakovaném napomínání budou nejprve upozorněni rodiče, a pakliže nedojde ze strany atleta k nápravě, může být z oddílu i vyloučen.

6) Vždy dbát příkazů trenéra, tak aby nedošlo ke zranění atleta samotného nebo jiného člena oddílu. Při hodech a vrzích nikdy nehází atlet proti ostatním! Při běhu a skoku nesmí zkřížit dráhu jiného atleta! O pohybu atleta mimo atletický ovál atlet vždy informuje svého trenéra (odchod na wc, oblékání, přezouvání). Po dobu tréninku je zakázáno dělat salta, hvězdy, přemety a jiné gymnastické a akrobatické kousky, používat klouzačku a herní prvky dětského hřiště. Atlet neopouští trénink bez vědomí trenéra! Trenéři jsou za děti zodpovědní pouze po dobu tréninku/závodů, jehož doba je přesně časově vymezena na webových stránkách. V případě závodů je dána časovým harmonogramem pořadatele a rodič vždy s trenérem domlouvá, jakým způsobem si vyzvedne dítě ze závodů!!!

7) Všechny oddílové závody pořádané Atletikou Líbeznice (halové závody na Chrupavce- leden, Duhové závody- duben, Podzimní oddílové závody-říjen) jsou pro všechny členy atletického oddílu povinné. Neúčast je omluvena pouze ze zdravotních či jiných závažných důvodů. Upozorňujeme na povinnost startovat v oddílovém dresu na závodech družstev přípravek a žactva, i na závodech jednotlivců žactva (závody při nichž atlet reprezentuje oddíl atletiky Líbeznice). Tato povinnost vyplývá z atletických pravidel ČASu (Českého atletického svazu).

8) Prosím dbejte i o správnou životosprávu, která k atletice patří. Dětem podávejte jídlo nejpozději 45´ před tréninkem. Pokud mají hlad, nejlépe stravitelný je např. hroznový cukr, banán, muesli tyčinka. Po tréninku dětem dopřejte kvalitní večeři a kdo může, tak v zimních měsících i odpočinek ve vaně, aby si děti prohřály svaly. K pití doporučujeme čistou vodu nebo mírně slazenou minerálku.

9) Na atletický trénink a závody se připravujte důkladně. NEEXISTUJE ŠPATNÉ POČASÍ, POUZE ŠPATNÉ OBLEČENÍ. Lepší je oblečení vrstvit. Vždy noste oblečení i přezutí do tělocvičny, vstup do ní je ve venkovní obuvi přísně zakázán. Kdo je nebude mít, nebude moci v tělocvičně cvičit. Rovněž tak v sandálech, sněhulích a kozačkách se nedá běhat L. Tretry, jsou na některé disciplíny nezbytné,ale rozhodně nebude altet trénovat celou dobu v tretrách!!!!! Na rozběhání, rozcvičení a atletickou abecedu je mít nebude!!!

10) Na závody nosím vždy vrchní vrstvu oblečení v závislosti na počasí (bunda, tepláková souprava), oddílový dres nebo věci v kterých závodím, v případě špatného počasí mám i věci náhradní. Důležité je nezapomenout i na obuv- běžecká na rozcvičení, tretry na závod samotný, k nim nezapomenout utahovák a náhradní hřeby. Může se hodit i fleecová deka, kterou přes sebe přehodím, pokud mi je chladno a nechci se neustále svlékat a oblékat do tepláků. J Pro ty, kteří mají nějaký zdravotní handicap doporučujeme masti chladivé i hřejivé, případně tejpy.

Děkujeme za pochopení a dodržování výše uvedených zásad a pravidel.                                             

Trenéři AL