Finále KPD staršího žactva B ve Vlašimi 8.9.2019

Petra Rambousková • 15 Září 2019

V neděli 8.9. se konalo Béčkové finále Krajských přeborů družstev staršího žactva ve Vlašimi, do kterého úspěšně postoupila i skupinka "našich" nejstarších a nejzkušenějších dívek a chlapců a předvedla tam přímo úžasné výkony. Více o tom níže uvedený krátký článek jednoho z rodičů:

Když v září naši sportovci září.

A vlastně jsme tam ani neměli být. Kde? Na B finále družstev Středočeského kraje, staršího žactva, na stadiónu ve Vlašimi. Už na podzim, kdy začínaly postupové závody, bylo jasné, že jen s obtížemi máme na to, dostat se mezi nejlepší sportovce starších žákyň a žáků. Ne, že bychom byli horší, ale pro náš počet. Součet bodů s malým počtem závodníků je vždycky v nevýhodě proti těm, kteří mají plné stavy.

Pro Zuzanu, Renátu, Markétu, Kristýnu, Andreu, Matěje a Maksyma to byl pěkný sportovní rok. To, co naše malé družstvo předvedlo, předčilo veškerá očekávání. Úžasný postup do B finále a následující úžasné výkony. Barvy naší atletiky byly opět vidět. Hodně vidět. Sportovci dokázali prodat svoji celoroční dřinu. Děvčata se každým závodem zlepšovala a Matěj, ten svými výkony ozdobil každý závod. Jen škoda, že chlapců máme tak málo.

Přeskočme ten rok a zastavme se na skok do Vlašimi. Je neděle 8. září 2019 a naše malé družstvo závodnic a závodníků reprezentuje naše barvy. Barvy Atletiky Líbeznice.

A posuďte sami, co se jim podařilo. Na závodním zápolení se sešlo 18 družstev z různých oddílů. Děvčata se umístila na pohádkovém místě, získala druhé místo. Dvanácté místo získali naši chlapci, což je vzhledem k jejich počtu bráno jako úžasný sportovní zázrak.

A dospěláci z atletického oddílu všem děkují za ukázkovou reprezentaci barev Líbeznic.

 

Přikládáme odkaz na kompletní výsledky B finálového klání... a jen tak dál! :-) Děkujeme!

https://online.atletika.cz/vysledky/40545/0/2