MČR mladšího žactva 11.4.2021 v Táboře

Lenka Zatylnyjová • 18 Duben 2021

Stejně jako na halové Mistrovství republiky juniorů a dorostu v únoru byla i dubnu udělena výjimka ze zákazu konání hromadných akcí. Bylo povoleno konání Mistrovství České republiky v přespolním běhu dorostu a staršího a mladšího žactva v Táboře dne 11. dubna 2021.

V našem oddílu nemáme moc vytrvalostních běžců a běžkyň, ale i tak se do nominace mladšího žactva kvalifikoval Tomáš Ponert. Kvalifikace byla v týdnu před závodem potvrzena, a tak ho v neděli čekala 2 km trať.

Opět se stream z celého mistrovství se vysílal na webu Jsem atlet, aby mohli všichni diváci místo osobní účasti sledovat dění on line.

Na start se v Táboře připravilo 70 mladších žáků, takže konkurence byla veliká. Navíc je Tomáš ve své kategorii mladšího žactva (ročníky 2008 – 2009) ten mladší 😊. Ani to ho naštěstí příliš nevystresovalo a po celou dobu běhu se držel v první desítce běžců, aby si nakonec doběhl pro nádherné 8. místo v republice.

Tomášovi moc blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci oddílu. A samozřejmě opět děkujeme rodičům a hlavnímu trenérovi, že Tomáše do Tábora doprovodili a ve všech směrech podpořili.

Pevně věříme, že se se všemi ostatními také brzy uvidíme a že také budou umožněny i jiné venkovní závody, aby si i všichni ostatní mohli užít krásnou závodní atmosféru.