2. trénink Atletiky pro rodinu

Lenka Zatylnyjová • 7 Červenec 2021

V neděli 27.6.2021 proběhl na Duhovce  další z tréninků programu Atletika pro rodinu.

Sešlo se nás nakonec téměř 30 a užili jsme si 80 minut legrace. Po důkladné týmové rozcvičce přišlo na řadu lehké posilování s tipy na domácí cviky od našeho trenéra Michala. Někteří rodiče zvládli posilování s extra zátěží – ratolestmi na zádech, na břiše nebo v náručí. :-)

Další na řadě byl závod s překvapením. Soupeřila proti sobě dvě družstva. Členové týmu postupně vybíhali k tajemnému košíku s úkoly, ze kterého si vylosovali úkol. Ten museli splnit a co nejrychleji běžet zpátky, kde plácnutím vyslali na trať dalšího závodníka. Mezi úkoly bylo například 10 sekund panák, 5 dřepů, 10 sekund jízda na kole, 3 dřepy s výskokem atd.  Oba týmy fandily a podporovaly své členy a opravdu jsme se všichni pobavili.

Po krátkém osvěžení následoval druhý týmový závod – opičí dráha. Na této trati jsme běhali slalom, plazili se, přeskakovali pomyslný potůček a přenášeli přes překážky “horký” brambor na lžíci.  Zejména děti křičely nadšením a chtěly závod opakovat, nicméně čas a počasí nás donutily přesunout se k závěrečné disciplíně. Tou byla tzv. “rychlá smrt”.

S Michalem jsme nejprve vysvětlili techniku sedu u zdi a poté spustili stopky. Jak v dětské, tak i dospělé kategorii tuto výzvu vyhráli členové rodiny Navrátilů, kteří i po čtvrté minutě vypadali, že sedí v zenové zahrádce. Zaslouženě si odnesli láhev Rychlých špuntů :).

Po tomto výkonu jsme se šli  "válet" na zem. Michal nás ještě důkladně protáhl, opět doplnil tipy pro domácí protahování a mobilitu.

Pak jsme se ale už opravdu museli rozloučit, protože zejména tatínkové nervózně pokukovali po hodinkách, neboť fotbalová reprezentace již zahájila utkání proti Nizozemsku :-).

I přes nižší účast díky konci školního roku a skoro začátku prázdnin byl trénink vydařený a strašně nás bavilo, jak se děti i rodiče dokázali “vyhecovat”.