Mistrovství ČR dorost a junioři únor 2023

Mistrovství České republiky jednotlivců dorostu a juniorů v hale

 

Gigant 2023, neboli Mistrovství České republiky jednotlivců dorostu a juniorů v hale, se letos konalo opět v Ostravě, a to na konci února, 25. - 26. 2. 2023.

Nominaci získali čtyři naši atleti celkem v pěti disciplínách a do poslední chvíle jsme čekali, zda se štěstí usměje i na prvního náhradníka v trojskoku, Dana Šarvaše, ale bohužel se letos do Ostravy nepodíval. Děvčatům se nominace letos vyhnula, ale věříme, že to příště jenom na mužské části oddílu už nenechají.

Kluci si ale v soutěži vedli skvěle. Fanda Slaba se kvalifikoval do finále skoku do dálky a osobním rekordem 686 cm se umístil na krásném 5. místě v republice v kategorii juniorů. Jen 7 cm ho dělilo od medaile.

Matěj Jung se ve sprintu na 60 m probojoval do finálové osmičky, kde si výkonem 7,21 s zajistil 7. místo v republice v kategorii dorostenců.

Jako další se představil Kuba Strnad, který se jako nováček v běhu na 400 m a výkonem 53,02 s zařadil na 14. místo v republice v kategorii dorostu.

Matěj Špicl bojoval hned ve dvou disciplínách, skoku do výšky a trojskoku, ve kterých se shodně dostal na 14.  místo v republice v kategorii juniorů.  

Závodníkům moc děkujeme za účast a blahopřejeme ke skvělým výsledkům, stejně tak blahopřejeme trenérovi a děkujeme rodičům a přátelům za obrovskou podporu.