Výsledky Duhových závodů

Lenka Zatylnyjová • 5 Říjen 2020

Krásný den všem,

 

v příloze najdete výsledky včerejších Duhových závodů. Pro ročníky 2014 trojboj, pro ostatní čtyřboj.

Dorost - pouze skoky do dálky s větroměry.

 

Všem moc děkujeme za účast, v této náročné době o to cennější.

Děkujeme také za návštěvu paní Lucie Škrobákové - několikanásobné mistryně ČR v běhu přes překážky na 60m a 100m a její podporu sportu a našim atletům.

 

Výsledky jsou za celý čtyřboj, přesné časy běhů jsou doplněny v druhém souboru, pořadí v prvním souboru u běhů je podle výsledků z časomíry - čipů.

 

Duhové atletické závody – v říjnu 2020 místo dubna 2020

Duhové atletické závody proběhly tento rok netradičně v říjnu. Jarní epidemiologická situace si vyžádala jejich přeložení na říjnový termín.  Měli jsme však obrovské štěstí a závody uspořádali takřka opravdu „za minutu dvanáct“, v neděli 4. října 2020. Od pondělka pak již opět začala platit omezení na počet sportovců na ploše. A jak je vidět, situace stále není příznivá, proto se znovu musíme s aktivitami, jako jsou například závody, na chvíli rozloučit. Snad to nebude trvat příliš dlouho.

Pojďme se však vrátit na Duhovku. Vzhledem k narůstajícímu počtu malých závodníků došlo oproti loňskému roku k úpravám časového harmonogramu. Dopoledne tak patřilo dětem z mini-přípravek a mladších přípravek a odpolední část závodů byla vyhrazena pro starší přípravku a mladší a starší žactvo. Novinkou pro všechny bylo měření časů v bězích na 60m a 200m elektronickou časomírou, tentokrát pomocí čipů. Další změnou byl, zejména pro žactvo, skok do dálky. Nově se totiž skákalo z odrazových prken, která jsme nechali ještě na konci září vyrobit a nainstalovat před doskočištěm. No a do třetice jsme si zapůjčili větroměr, a tak mohly být úžasné výsledky ve skoku do dálky našich atletů zaznamenány do oficiálních celorepublikových tabulek. A vězte, že některé výkony jsou opravdu excelentní.

Kromě výše jmenovaných disciplín ještě mladší děti házely raketkou a starší atleti vrhali koulí. I zde jsme se dočkali pěkných osobáčků.

Počasí nám tentokrát přálo, přes ranní takřka mrazivé počasí se přes den vyčasilo a sluníčko hřálo. Téměř 195 dětí si během celého dne závody užilo. Však je také přišla podpořit několikanásobná mistryně republiky v překážkovém běhu na tratích 60m, 100m a 200m, paní Lucie Škrobáková, která děti povzbudila nejen slovem, ale také se se zájemci ochotně fotila a podepisovala na památku.  Odměnou závodníkům byly nejen jejich výborné výsledky, ale také sladké odměny pro všechny účastníky. Na medailisty čekaly nádherné poháry, diplomy a drobné odměny.

Všem zúčastněným moc děkujeme a už teď se moc těšíme na příští ročník, který snad už bude opět v dubnu.

Files