Mistrovství České republiky žactva v Třinci - září 2020

Mistrovství České republiky žactva v Třinci

Září je v plném proudu a vrcholí všechny atletické soutěže. Nejvyšší metou pro kategorie žactva je Mistrovství České republiky (MČR) žáků a žákyň na dráze (ročník narození 2005-2008). To letošní se konalo ve dnech 19. - 20. září 2020 v Třinci, na druhém konci republiky.

K závodům se přihlásilo neuvěřitelných 759 závodníků. Jejich počet byl redukován podle dosažených výkonů v celé sezóně, MČR se nakonec účastnilo 556 závodníků ze 128 oddílů v republice. Chlapci a děvčata bojovali o medaile v 19 disciplínách. Zpráva o tom, že se z našeho oddílu na MČR probojovali svými výkony dokonce 4 atleti, se k nám donesla jen pár dní před samotným šampionátem. Radost byla obrovská.

Komu se tedy podařilo projít nominačním sítem? Byli to nejen zkušení závodníci z letošního halového MČR - Tereza Faltýnková ve skoku do výšky, Ema Jelínková v běhu na 60m a na 150m (v této disciplíně na jaře 2020 v halové sezóně získala dokonce bronzovou medaili) a Matěj Špicl v hodu oštěpem, ale i jednoznačně nejmladší závodnice, Sophie Pischnothová, která se, ač o 3 mladší než nejstarší závodnice, dokázala kvalifikovat v běhu na 150m. Tuto výpravu pak ještě doplnilo klučičí kvarteto Tomáš a Ondřej Kupkovi, Jakub Strnad a Michal Vošický ve štafetách na 4 x 60m a 4 x 300m. A nejinak tomu bylo i u děvčat. Zde jsme postavili dokonce dvě štafety. Výše uvedené závodnice v individuálních disciplínách doplnily ve štafetách ještě Adéla Baumrukrová, Andrea Jirouchová, Zora Škopková, Karolína Štruplová a Nikola Vilímová.

Do Třince jsme tak odjížděli v početné skupince třinácti atletů a dvou trenérů. Vlakem. Cesta to byla náročná, stejně jako přesuny z Českého Těšína do Třince, tj. na stadion a zpět do hotelu. Nepodařilo se nám totiž sehnat ubytování přímo v místě konání, protože jsme do poslední chvíle nevěděli, kolik dětí se kvalifikuje. Počasí nám celý víkend přálo, atmosféra byla úžasná.  Pro většinu našich závodníků to byla první zkušenost s takovými závody. Ale zkušenosti a kontakty jsme sbírali i my trenéři. A přesto, že jsme tentokrát žádný cenný kov nedovezli, zážitků si odvážíme mnoho. Všichni závodníci bojovali v obrovské konkurenci a svými výkony náš oddíl rozhodně nezahanbili. Také neskromně doufáme, že se na další MČR nominuje více závodníků a třeba nějakou tu medaili zase přivezou. Tak držte palce.

 

https://online.atletika.cz/vysledky/41052