MČR dorostu a juniorů Ostrava 6.-7.3.2021

Lenka Zatylnyjová • 10 Březen 2021

V polovině února byla na základě usnesení Vlády udělena výjimka ze zákazu konání hromadných akcí, a tak bylo povoleno konání Halového mistrovství České republiky juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek v Ostravě, ve dnech 6. – 7. března 2021.

Netrpělivě jsme čekali na nominace závodníků, protože letošní halová sezóna díky koronaviru ještě ani nezačala a loňská byla velmi omezená.

Jaká byla naše radost, když z našeho oddílu byli na republikové mistrovství nominováni dokonce 3 atleti – Ema (dorostenka) ve sprintu na 60 m, Pavel (junior) v běhu na 400 m a Matěj (dorostenec) ve skoku do výšky. Výběry závodníků byly tentokrát velmi přísné a počet nominovaných závodníků byl oproti minulým rokům nižší. O to větší bylo naše nadšení.

Účasti předcházelo mnoho administrativy jak pro účastníky, tak pro trenéra a nezbytné PCR testy, ale vše se podařilo včas zajistit. O prvním březnovém víkendu nás tak do Ostravy vyrazili reprezentovat Pavel Beneš a Matěj Špicl. Cesta proběhla v pořádku, kontroly předpisové, ubytování bylo skoro naproti hale, akreditace vyřízeny 😊.

Streem z celého mistrovství se vysílal na webu Jsem atlet, aby mohli všichni diváci místo osobní účasti v hale alepoň sledovat dění on line.

V sobotu odpoledne byla na programu Pavlova disciplína, v běhu na 400 m si zaběhl osobák a umístil se na krásném 10. místě. To Matěj si musel počkat do neděle, skok do výšky byl jako první nedělní technická disciplína. Krásnými čistými pokusy si vyskákal sdílené 9. a 10. místo.

Pavlovi a Matějovi moc blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci oddílu. Děkujeme také rodičům, že i v této náročné době příliš neváhali a kluky do Ostravy doprovodili a ve všech směrech podpořili. V neposlední řadě míří naše poděkování k hlavnímu trenérovi Tomáši Pšeničkovi, který dokáže své svěřence perfektně připravit a na místě také psychicky podpořit.

Pevně věříme, že se kovidová situace brzy zlepší a umožní se venkovní závody, které budou povoleny i mladším závodníkům, aby i oni mohli zúročit svoje natrénované disciplíny.