Jarní sumář

A je to konečně tady!!!

Po dlouhých zimních měsících, kdy jsme se s našimi atlety vídali jen on-line a plnili různé atletické výzvy (Zimní atletická výzva, výzva Atletika pro žactvo, on-line závody v rámci Atletiky pro rodinu apod.), jsme se na jaře opět mohli s atlety osobně potkat. Nejprve jen v malých skupinkách a za dodržení přísných epidemiologických pravidel. Nyní již v klasických skupinách, dokonce se mohly uskutečnit i některé závody.

Co jsme tedy na jaře už zvládli?

V polovině května jsme se potkali na společném podvečerním tréninku s rodinami v rámci projektu Atletika pro celou rodinu. Sešlo se 12 rodin, celkem 40 rodičů a dětí a 3 + 1 trenér :-). Předpověď počasí nebyla ideální, ale to nás neodradilo. Podařilo se nám strávit super hodinu s nadšenými dětmi i rodiči a vyzkoušet si společnou rozcvičku, skoky z místa i trojskoky, hody dětským oštěpem a nácviky štafety. Černé mraky nás ale vyhnaly dříve, než jsme stihli závěrečný tanec, hry, protažení a odměny. O to více nás toho ale čeká příště, na konci června. Už se moc těšíme.

Na konci května jsme uspořádali uzavřené oddílové závody pro část přípravek, kde si děti poměřily síly v běhu na 60 m, skoku do dálky, hodu raketkou a běhu na 200 m. Odměnou za krásné výkony byla mléčná čokoláda Milka, která všem účastníkům běhu na 200 m udělala velikou radost a zakousli se do ní jako do chleba…

O čtyři dny později se nám podařilo zajistit časomíru a větroměr a uspořádat uzavřené oddílové závody pro žactvo, dorost a juniory. Naši mladí atleti si zazávodili sice pouze v oddílové konkurenci, ale všechny výkony z běhů, skoků do dálky a dalších technických disciplín (hody oštěpem, vrhy koulí, skoky do výšky) se jim zapisují do celorepublikových statistik. A že to byly některé opravdu povedené výkony! Ze zapsaných výkonů se pak mj. vybírají účastníci pro Mistrovství České republiky juniorů, juniorek a dorostu, které se koná 19. – 20. června 2021. Pevně věříme, že na něm budeme také zastoupeni. I na těchto závodech byli sportovci odměněni mléčnou čokoládou Milkou a některým hochům se podařilo přesvědčit organizátory, že bez druhé čokolády neujdou už ani metr. No řekněte, vy byste jim odolali?

A přišel 2. červen 2021, na který bylo v letošním roce vyhlášeno zahájení atletické sezóny přímo Atletickým svazem v rámci projektu ATLETI SPOLU. Atleti z celé republiky se tuto středu sešli na svých stadionech a oficiálně zahájili sezónu společnými tréninky, workshopy, závody apod. Na některých stadionech se konaly závody pod záštitou českých atletických hvězd. V našem oddílu jsme pro děti z mini-přípravek a přípravek uspořádali speciální trénink formou workshopů, kde si děti na jednotlivých stanovištích mohly vyzkoušet tradiční i netradiční sportovní disciplíny (např. skoky v pytli nebo hody do pohyblivého koše), ale také se mohly něco nového dozvědět ze zdravovědy. Někteří naši „modelové“ byli jako skuteční. Zkrátka jsme rozhýbali nejen tělo, ale i mozkové zavity a hodně jsme se společně nasmáli. Žactvo si v rámci tohoto dne naměřilo skoky do dálky, hody oštěpem a vrhy koulí.

Jsme moc rádi, že se rozběhly i další soutěže, sice jen v omezeném počtu, ale i to je pro nás veliká radost.

Všechny zveme na naše tradiční Duhové atletické závody, které se letos uskuteční 2. října 2021. Jsou určené pro všechny děti a mládež. Detailnější informace budeme postupně zveřejňovat.

Velmi nás těší zájem rodičů malých dětí o náš atletický oddíl. Abychom ale mohli přijmout nové atlety, potřebovali bychom rozšířit náš tým o trenéry či trenérky mini-přípravek. Pokud byste měli zájem se přidat k našemu týmu, určitě nás kontaktujte. Všechny kontakty jsou uvedené na našich webových stránkách.

Přejeme všem krásné léto a sportujte, buďte venku a užívejte slunečné počasí!!!