Zářijový sumář

Co se na jaře nestihlo, to se muselo v září dohnat …

Letošní jarní sezónu v hale a na dráze již podruhé omezila epidemiologická situace a závody na dráze se pomaloučku rozbíhaly teprve během června. Ale protože bylo potřeba získat nějaké výkony, aby se mohly na podzim konat i závody kategorie nejvyšší, tak to během srpna a září vypadalo, že si od závodů neodpočineme ani den.

Abychom zde přesně popisovali, kde všude se povinně nebo nepovinně závodilo, na to by nám nestačily ani čtyři stránky. Ale rádi bychom shrnuli to nejdůležitější.

V srpnu se konalo Mistrovství České republiky ve vícebojích žactva, kam se v kategorii mladších žákyň nominovala Adéla B. a vybojovala krásné 13. místo.

V srpnu už také začaly Krajské přebory družstev všech kategorií, kde jednotlivá družstva bojovala o postupy do krajských finále. Po krásných výkonech se do finálových klání dostala družstva starších žákyň, starších žáků, mladších žákyň a přípravek. Družstvo starších žáků nakonec ve finále ve své kategorii obsadilo 4. místo, starší žákyně 7. místo a mladší žákyně 6. místo. I když družstva nedosáhla na medaile, tak všichni předvedli výborné výkony, které z velké části znamenaly osobní rekordy nebo nejlepší výkony sezóny.

Kdo ale na medaili dosáhl, bylo družstvo přípravek, které ve složení Ela U., Lukáš N., Sára B., Kryštof K., Viktor Š., Lukáš B., Kuba P., Valča V., Vojta K. a Terezka H. předvedli v Berouně skvělý výkon a vybojovali 3. místo ve Středočeském kraji. Téměř ve stejném složení ještě v polovině června obsadili 2. místo v prvním ročníku Polabského poháru přípravek.

Hned první školní den se ale také nejlepší starší žáci a žákyně ve Středočeském kraji sjeli do Vlašimi, aby bojovali o tituly krajských přeborníků. Účast našeho oddílu byla silná, ale medailová smršť ještě silnější. Tentokrát kluci předčili dívky a Adam H. si vyházel 2. místo v hodu oštěpem, Michal V. si odnesl 2. místo v běhu na 150m, 3. místo z běhu na 60 m a 3. místo z hodu oštěpem, Kuba S. získal 3. místo ve skoku vysokém, bodovala i naše klučičí štafeta na 4 x 60 m, Adam H., Adam S., Dan Š. a Kuba S. si odvezli také 3. místo. Celkem 6 medailí byla veliká radost.

Na krásné výkony staršího žactva navázali v druhé polovině září v Čáslavi také starší atleti a na Krajských přeborech mládeže Středočeského kraje ukázali, co v nich dřímá. Pavel B. si doběhl pro 2. místo na 400 m, Matěj Š. získal 1. místo v hodu oštěpem a 2. místo ve skoku vysokém, Tomáš K. si doskočil pro zlato ve skoku do dálky, ale také doběhl pro 1. místo na 200 m.  Zde ale i dívky předvedly, co umí a Terezka F. si vyskákala zlatou medaili ve skoku vysokém a stříbrnou ve skoku do dálky, Jana Š. krásné 3. místo ve skoku do dálky. To bylo tedy medailí. A to i přesto, že na nás zapomněl autobus a málem jsme ani neodjeli. Ale vše dopadlo naprosto skvěle.

Medailovou smršť zakončily Krajské přebory mladšího žactva Středočeského kraje 2. října v Kutné Hoře. Zisk mnoha medailí završil sezónu na dráze i pro tuto kategorii. A kdo byli ti medailisté? Adéla B. získala 1. místo ve skoku do dálky a také 1. místo v běhu na 300m, Lenka V. si na 150 m doběhla pro 2. místo, Kryštof Š. si vyskákal 2. místo ve skoku vysokém, Tomáš P. obsadil 3. místo v běhu na 1500 m, dívky si také odnesli zlato ze štafety 4 x 60 m (Adéla B., Berenika F., Žaneta T. a Lenka V.).

Nezmínili jsme tu ale úžasné výkony všech závodníků jak z mladšího nebo staršího žactva, tak i z mládeže. Všech těch, kteří sice na medaili nedosáhli, ale předvedli to nejlepší, co v nich je, a tak reprezentovali náš oddíl. Děkujeme!

V polovině září se mezi celorepublikovou elitu žactva nominovali dokonce 4 žáci a žákyně - Adéla B., Sophie P., Michal V. a Adam H. a závodili na Mistrovství České republiky žáků a žákyň v Mladé Boleslavi. I když nedosáhli na mety nejvyšší, ukázali, že do této skupiny právem patří.

Další sváteční sportovní den jsme měli na svátek sv. Václava v Písku, tentokrát šlo o reprezentaci Středočeského kraje v mezikrajových utkáních mladšího žactva. Z našeho oddílu byli vybráni čtyři závodníci – Adéla B., Lenka V., Kryštof Š. a Tomáš P. Konkurence ve Středočeském kraji je opravdu obrovská, proto jsme rádi, že se i děti z líbeznické atletiky do výběrů dostávají a patří mezi hlavní opory týmu. Celý kraj potvrdil velkou výkonnost, a proto i v boji 5-ti krajů jednoznačně vyhrál a nechal za sebou i Prahu a velmi silný Plzeňský kraj.

V září se konalo také finále běhů a hodů Čokoládové tretry, kde nás ve svých běžeckých kategoriích nebo v hodu raketkou v Ostravě reprezentovali dokonce tři závodníci – Terezka H., Kryštof K. a Vojta K. Terezka si doběhla pro 4. místo a Kryštof pro 13. místo s osobáčkem. Bohužel i když Vojta celou dobu svůj běh vedl, 10 m před cílem upadl, a i když statečně závod dokončil, tak si na medaili bude muset počkat na příští rok. Držíme palce!

A také jsme odpoledne 1. října zakončili náš celoroční projekt Atletiky pro rodinu závodním odpolednem. Na Duhovce se sešlo 13 rodinných týmů připravených utkat se o finálové medaile.

Aby vám ale nepřipadalo, že se našimi atlety vytahujeme - tento článek jsme chtěli napsat zejména proto, abychom všem našim dětem – atletům poděkovali za jejich zájem a chuť sportovat, která je nepřešla ani díky velkým omezením během loňského a letošního roku. Chtěli jsme ukázat, že i oddíl z malé obce, který trénuje na školním oválu, prakticky bez zázemí šaten a dalších prostor, se dokáže prosadit mezi oddíly z velkých měst. Chtěli jsme touto cestou poděkovat nejen našim trenérům, kteří věnují svůj volný čas tréninkům a závodům (a že jich bylo…), ale také rodičům, kteří své ratolesti podporují v pohybu a jezdí fandit a podporovat naše svěřence. Chtěli jsme motivovat všechny naše atlety k tomu, že i když nevyhrají žádnou medaili, tak jsou součástí naší velké atletické party. A to se prostě počítá 😊.